Co to jest pożyczka na czek GIRO?

Pozabankowe instytucje finansowe udzielające pożyczek robią wszystko, by korzystanie z ich usług było łatwe i korzystne. Jedną z oferowanych przez nich możliwości są pożyczki dla osób nieposiadających konta bankowego. Co to jest pożyczka na czek GIRO i w jaki sposób otrzymać pieniądze? Te i inne praktyczne informacje znajdziesz poniżej.

Co to jest pożyczka na czek GIRO?

Firmy udzielające pożyczek pozabankowych tj. parabanki i firmy pożyczkowe najczęściej wypłacają pieniądze pożyczkobiorcom na 2 sposoby – przelewem na konto bankowe bądź czekiem GIRO. Dzięki pożyczkom na czek GIRO z ich usług mogą korzystać osoby nieposiadające konta bankowego. Za pomocą czeku możliwe jest samodzielne wypłacenie gotówki przez pożyczkobiorcę. Czeki GIRO można zrealizować w każdej placówce Poczty Polskiej oraz Banku Pocztowego. Najczęściej przybierają one formę kilkucyfrowego kodu.

Kto może dostać pożyczkę na czek GIRO?

Pozabankowe instytucje finansowe udzielają pożyczek na czek GIRO prawie każdemu. Bardzo często do załatwiania wszystkich formalności wystarczą: polskie obywatelstwo, pełnoletność, dowód osobisty, oraz zamieszkanie i zameldowanie na terenie Polski. Parabanki i firmy pożyczkowe bardzo często udzielają kredytu osobom ze złą historią kredytową oaz bezrobotnym, ponieważ nie skupiają się na dokładnym zweryfikowaniu wiarygodności kredytowej danej osoby. Pożyczki na czek GIRO cieszą się dużą popularnością wśród osób nieposiadających konta bankowego oraz osób starszych. Otrzymanie pieniędzy w wielu przypadkach jest bardzo łatwe i szybkie, należy jednak pamiętać, że koszty uzyskania takiej pożyczki są bardzo wysokie.

Czy czek GIRO mogą dostać osoby z komornikiem?

Pożyczki na czek GIRO bardzo często zaciągane są przez osoby objęte postępowaniem komorniczym. Z reguły mają one zajęty rachunek bankowy, z którego wszelkie wpływy „ściągane” są na pokrycie potrzeb wierzycieli. Pożyczka na czek GIRO nie jest przelewana na konto bankowe. Dzięki temu pożyczkobiorca ma 100% pewności, że będzie mógł korzystać z pieniędzy. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre firmy udzielające pożyczek pozabankowych niechętnie zajmują się obsługą osób zadłużonych i objętych egzekucją komorniczą. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej, koszty zaciągnięcia takiego zobowiązania mogą być dużo wyższe niż w przypadku osób bez zajęcia komorniczego.

Jak otrzymać i zrealizować czek GIRO?

Najszybszą metodą otrzymania czeku GIRO jest zaaplikowanie o pożyczkę na stronie internetowej instytucji. Jeżeli korzysta ona z takiej możliwości wypłaty pieniędzy, w formularzu aplikacyjnym znajdzie się opcja „wypłata czekiem GIRO”. Po wypełnieniu i przesłaniu aplikacji należy poczekać na decyzję pożyczkową firmy. Najczęściej jest ona przekazywana na skrzynkę e-mailową. Ta sama droga dostarczany jest czek GIRO umożliwiający wypłatę gotówki. Bardzo często konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty za wystawienie go. W zależności od firmy to około 13-15 zł. Czek GIRO należy zabrać ze sobą do placówki pocztowej lub bankowej. Konieczne jest posiadanie ze sobą dowodu osobistego, by pracownik mógł zweryfikować tożsamość wypłacającego. Czek ważny jest przez 7 dni od wystawienia.

artykuł o: , , , , , , , , ,

1 Comment

Add yours →

  1. Bardzo dobra opcja także dla osób, które mają wspólne konto z druga połówką. Dobrze, że instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich różnych klientów, w różnych sytuacjach i z różnymi potrzebami, kłopotami. Chętnie skorzystam z takiej pożyczki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *