Bank i poczta to dwie instytucje, z których usług prędzej czy później każdy może skorzystać. Wycieczki w dwa różne miejsca, aby załatwić wszystkie sprawy, nie są jednak zbyt praktyczne. Rozwiązaniem tego problemu jest Bank Pocztowy, który oferuje usługi finansowe, w ramach działania poczty. W poniższym artykule wyjaśnimy więc, czym ta instytucja dokładnie jest i gdzie znaleźć bank Pocztowy w Katowicach, Chorzowie i nie tylko.

Czym jest Bank Pocztowy?

Bank Pocztowy jest komercyjnym bankiem, który oferuje swoje usługi finansowe w placówkach Poczty Polskiej. Swoją siedzibę posiada on w Bydgoszczy, ale jego placówki można znaleźć praktycznie w całym kraju, a więc również na Śląsku. Spółka ta powstała w 1990. roku, a jej ideą, było przywrócenie tradycji bankowości pocztowej. Oznacza to więc połączenie funkcji banku i poczty w taki sposób, aby z łatwością można było załatwić więcej spraw w jednym miejscu. Idea ta realizowana jest na przykład przez instalację Pocztowych Stanowisk Finansowych, które obsługiwane są właśnie przez pracowników poczty.

Dla kogo jest Bank Pocztowy?

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od samych początków działalności, dziś strona internetowa oraz placówki Banku Pocztowego stoją otworem przed wszystkimi. Spółka ta oferuje bowiem usługi finansowe klientom indywidualnym oraz mikro i małym przedsiębiorstwom. Obsługa klienta jest tutaj prowadzona między innymi przez infolinię Banku Pocztowego, a również na stronie internetowej, gdzie wygodnie można sprawdzić między innymi stan konta. Chcąc jednak załatwić wszelkie sprawy osobiście, warto rozejrzeć się, za pobliskimi placówkami Banku Pocztowego.

Gdzie jest Bank Pocztowy w Katowicach?

Katowice są dość dużym miastem, więc aby ułatwić sobie podróż, warto znać najlepszą drogę do placówki Banku Pocztowego, która znajduje się przy placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej 7. Oznacza to, że dojazd nie powinien stanowić problemu, nawet jeśli mieszkamy daleko od centrum. Placówka znajduje się bowiem tuż przy wejściu do dworca kolejowego Katowice przy placu Młodzieży. Oznacza to, że aby dostać się do Banku Pocztowego w Katowicach, należy dojechać na dworzec autobusowy, przejść na połączony z nim dworzec kolejowy i udać się do odpowiedniego wyjścia. Po wyjściu z dworca należy skierować się w lewo.

Jak dostać się do Banku Pocztowego w Chorzowie?

Podobnie do oddziału w Katowicach, placówka Banku Pocztowego w Chorzowie znajduje się w ścisłym centrum miasta przy ulicy Pocztowej 1. Dobrze widać ją z estakady, która ciągnie się tuż nad rynkiem. Najszybciej dostać się w to miejsce komunikacją miejską lub samochodem, parkując na przykład na pobliskich osiedlach. Aby szybko dostać się do placówki Banku Pocztowego komunikacją miejską, wystarczy wsiąść w tramwaj bądź autobus ekspresowy lub podmiejski, jadący z centrum Katowic do Bytomia i wysiąść na estakadzie lub na rynku.

Siedziba Banku Pocztowego w Gliwicach

Siedziba Banku Pocztowego w Gliwicach również znajduje się w centrum miasta, a konkretnie przy ulicy Zwycięstwa 28. Placówka ta sąsiaduje więc z Urzędem Miasta Gliwice, Urzędem Stanu Cywilnego, a do tego znajduje się niedaleko dworca kolejowego.

Zastanawiając się więc, czym jest Bank Pocztowy, warto pamiętać, że jest to spółka, która od 1990 r. realizuje w Polsce misję bankowości pocztowej. Placówki bankowe rozsiane są po całym kraju, a na Śląsku można je znaleźć w większych miastach, jak na przykład Katowice, Chorzów czy Gliwice.