Firmy pożyczkowe oferujące pożyczki w domu klienta, jakie?

Pożyczka w domu klienta – na czym to polega? Czy warto skorzystać z takiej opcji? Jakie zalety i wady ma to rozwiązanie?

Na czym polega pożyczka w domu klienta?

Pożyczka w domu klienta polega dokładnie na tym, co sugeruje nazwa. To pożyczki, które udzielane są w ten sposób, że pośrednik odwiedza nas w mieszkaniu i to właśnie w naszych czterech ścianach zostaje spisana umowa. To nowatorskie rozwiązanie. Owszem, już od lat mamy możliwość brania pożyczki bez wychodzenia z domu, ale dotychczas odbywało się to za pomocą internetu. Pożyczka w domu będzie jednak lepszym wyjściem dla tych, którzy wolą kontakt z żywym człowiekiem.

Pożyczka w domu klienta – jak otrzymać?

Przy pożyczce w domu klienta nie wymaga się spełnienia wielu formalności. Weryfikacja wiarygodności pożyczkobiorcy nie jest tak rygorystyczna jak ta, jaką przeprowadzają banki. Nie są sprawdzane dane z Biura Informacji Kredytowej i innych baz, a jedynym potrzebnym dokumentem może się okazać dowód osobisty. Niemniej wymagane jest spełnienie kilku warunków. Pożyczkobiorca musi być pełnoletni. Musi także posiadać polskie obywatelstwo i na stałe mieszkać w kraju.

Choć nie każda firma pożyczkowa ma takie wymagania, niektóre mogą zechcieć, by klient okazał dokumenty poświadczające jego stałe dochody. W formie takiego dokumentu można na przykład przedstawić wyciąg z konta bankowego.

Jakie zalety ma pożyczka w domu klienta?

Pożyczka w domu klienta posiada wszelkie zalety pożyczek online – brak zbędnych formalności i wygodę, wynikającą z braku konieczności ruszania się z domu, by zaciągnąć pożyczkę. W niektórych sferach mogą mieć jednak przewagę nad pożyczkami online.

Jedną z zalet tego typu pożyczek jest to, że osoby, które obawiają się podawania swoich danych w internetowym wniosku, na pewno poczują się bezpieczniej. Niektórzy pożyczkobiorcy, zwłaszcza starsi, ale nie tylko, po prostu wolą tradycyjną metodę podpisywania umowy i spłaty.

Przy pożyczkach w domu nie ma wysokich wymagań w kwestii zdolności kredytowej. Poza tym kontakt twarzą w twarz z pośrednikiem daje okazję, by dopytać o różnie sprawy i rozwiać swoje ewentualne wątpliwości. Przy pożyczkach online nie mamy takiej możliwości. Bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy pożyczkowej umożliwia też negocjację ceny.

Jakie wady ma pożyczka w domu klienta?

Zasadniczą wadą takich pożyczek jest to, że w porównaniu z pożyczkami online mają wyższy koszt. To dlatego, że firma pożyczkowa musi zatrudnić dodatkową osobę, która jeździ do klientów i podpisuje z nimi umowy, a często zajmuje się też odbieraniem od nich miesięcznych rat.

Kto udziela pożyczek w domu klienta?

Takiej pożyczki nie dostaniemy w banku. Udzielają jej instytucje pozabankowe, takie jak firmy pożyczkowe i parabanki. W internecie można znaleźć listy firm, które mają właśnie takie pożyczki w swojej ofercie. Wśród nich znajdują się między innymi Prowident, Bocian Pożyczki, NowMonedo i ProfiCredit.

artykuł o: , , , , , , , , ,

1 Comment

Add yours →

  1. Ludzie z tego korzystają? Serio? Nie dość, że parabanki nie cieszą się zbyt dobrą opinią to jeszcze wpuszczać obcych ludzi do domu, nie wiadomo kogo? Przecież to proszenie się o kłopoty, zwłaszcza w przypadku osób starszych lub samotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *