Gdzie po kredyt na Śląsku? Jakie oferty są popularne?

Wielu z nas nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania, czy samochodu bez wsparcia pieniężnego ze strony banku. Gdzie po kredyt na Śląsku? Jakie oferty są popularne? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie ofert 3 znanych banków. Sprawdź najlepsze oferty i wybierz tę skrojoną pod Ciebie!

ING Bank Śląski

W ofercie kredytowej ING Banku Śląskiego znajduje się 1 produkt. Jest to bardzo korzystny kredyt hipoteczny od 70.000 zł. Minimalne RRSO to 2,52%. Bank wymaga od swoich klientów minimum 20% wkładu własnego, czy kapitału, który należy mieć, wnioskując o kredyt. Bank umożliwia wcześniejszą spłatę kredytu, jak i nadpłatę bez dodatkowych opłat. Warto znaczyć, że ING Bank Śląski posiada specjalne ofert sezonowe, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie rat kredytu w całym okresie kredytowania, jak i brak prowizji za udzielnie kredytu. Dodatkowo posiada ofertę dla osób chcących zbudować dom energooszczędny lub pasywny. Dzięki kalkulatorowi kredytowemu na stronie banku możliwe jest obliczenie rat kredytu, zarówno w ofercie standardowej, jak i przy skorzystaniu ze specjalnej promocji.

PKO BP

Oferta kredytowa PKO BP składa się z 3 produktów hipotecznych. Pierwszym z nich jest kredyt ze stałą stopą procentowa przez 5 lat. Kolejny to kredyt hipoteczny „Własny kąt”. Bank umożliwia wykorzystanie kwoty kredytu na wiele celów takich jak m.in.: budowa, zakup, lub remont domu, zakup mieszkania, garażu, lub miejsca parkingowego, zakup i zagospodarowanie działki, czy zmianę spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Ponadto umożliwia wykorzystanie 25% kwoty kredytu na dowolny cel. Przy spełnieniu wymagań dotyczących charakterystyki energetycznej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu możliwe jest obniżenie marży. Ostatnim z produktów PKO BP jest kredyt hipoteczny MIX. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość karencji do 3 lat, czyli zawieszenie spłaty kapitału.

Grupa Santander – Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank

Bardzo bogatą ofertę kredytową posiada Grupa Santander. W Santander Bank Polska, czyli banku uniwersalnym możliwe jest zaciągnięcie 3 różnych kredytów gotówkowych na dowolny cel:

  • kredyt gotówkowy online do 100.000 zł z RRSO 11,35%,
  • kredyt gotówkowy do 300.000 zł z RRSO 11,18%,
  • kredyt w rachunku płatniczym z RRSO 8,52%.

Ponadto w Santander Bank Polska możliwe jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, domu lub działki, budowę domu, czy remont nieruchomości. Szerokie widełki możliwej kwoty kredytu pozwalają na zaciągnięcie zobowiązania na swoje możliwości i potrzeby (od 20.000 zł przy oprocentowaniu zmiennym lub 80.000 zł przy oprocentowaniu stałym aż do 10.000.000 zł). Bank wymaga minimum 10% własnego od swoich wcześniejszych klientów oraz 20% od nowych.

Wartą uwagi ofertą kredytową Santander Consumer Bank są kredyty samochodowe. Bank może sfinansować zakup samochodu używanego, nowego, oraz motocyklu. Ponadto bank posiada w swojej ofercie specjalny kredyt dla osób chcących kupić samochód elektryczny. Możliwe jest sfinansowanie zakupu samochodu osobowego, jak i dostawczego. Istnieją 4 wygodne opcje spłaty kredytu – rata miesięczna równa lub malejąca, rata płacona np. raz w roku (tzw. rata balonowa), oraz rata miesięczna z ostatnią ratą balonowa. Podczas weryfikacji zdolności kredytowej bank akceptuje różne źródła dochodu, w tym z zagranicy. Sporym ułatwieniem dla potencjalnego kredytobiorcy jest możliwość łączenia dochodów osób niespokrewnionych. Możliwe jest zaciągnięcie kredytu na zakup samochodu używanego od osoby fizycznej, z komisu, od dealera, a także sprowadzanego z zagranicy.

Santander Consumer Bank posiada także w swojej ofercie kredyty hipoteczne niezwiązane z ofertą Santander Bank Polska, gdyż obydwie instytucje to odrębne podmioty z własnymi produktami.

artykuł o: , , , , , , , , ,

2 Comments

Add yours →

  1. Jestem ze Śląska i właśnie w tych bankach będę składać wniosek o kredyt hipoteczny. Mam nadzieję, że się uda. Dużo się w ostatnim czasie czyta o tym, że przez pandemię trudno o kredyt. Największe nadzieje pokładam w Santanderze.

  2. No Santander cieszy się teraz wysoką popularnością. Co prawda mogliby zmniejszyć ratę kredytu gotówkowego ale wciąż jestem z niego zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *