Jak działa pożyczka w domu klienta?

W dzisiejszych czasach wzięcie pożyczki w firmie pożyczkowej czy parabanku jest bardzo łatwe. By dotrzeć do niektórych klientów, instytucje oferują dojazd do domu, by tam zawrzeć umowę pożyczkową. Jak działa pożyczka w domu klienta? Jakie są jej koszty i jak zamówić wizytę przedstawiciela? Te i inne praktyczne informacje znajdziesz w naszym artykule.

Jak działa pożyczka w domu klienta na Śląsku? Jakie są koszty?

W ostatnich latach wiele instytucji finansowych zdecydowało się na zamknięcie swoich placówek i przeniesienie działalności do sieci. Nie jest to jednak jednoznaczne z wykluczeniem osób nieposiadających dostępu do Internetu z rynku pożyczek pozabankowych. Z myślą o nich działa nowa usługa polegająca na udzielaniu pożyczek w domu klienta. Przedstawiciel instytucji składa nam wizytę, podczas której możliwa jest rozmowa z nim mająca na celu wyjaśnienie wszelkich niejasności oraz wątpliwości związanych z zaciągnięciem kredytu, a także podpisanie umowy i otrzymanie pieniędzy.

Warto pamiętać, że pożyczkami w domu klienta nie jest objęty cały obszar kraju. Trudności z jej zaciągnięciem mogą mieć osoby mieszkające w małych miejscowościach oddalonych od dużych i średnich miast, w których instytucje pożyczkowe najczęściej posiadają swoje biura.

Jakie są koszty pożyczki w domu klienta? Jej oprocentowanie nie różni się zazwyczaj od tego w umowach zawieranych w inny sposób. Istotne jest jednak to, że czasem parabanki oferują specjalne promocje klientom zawierającym umowy przez Internet. Warto jednak zaznaczyć, że bardzo częstą praktyką jest dodatkowa opłata za obsługę domową. Mogą być to stosunkowo wysokie koszty, nawet rzędu 100 zł miesięcznie.

Jak dostać pożyczkę w domu?

Najłatwiejszym sposobem na umówienie się z przedstawicielem danej instytucji jest skorzystanie ze specjalnego formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej. Można także skonsultować się telefonicznie z instytucją w celu umówienia spotkania. Pożyczkę w domu mogą otrzymać osoby pełnoletnie, posiadające ważny dowód osobisty. Konieczne jest także posiadanie adresu zamieszkania w Polsce oraz polskiego numeru telefonu, by przedstawiciel mógł skontaktować się w celu ustalenia spotkania, jak i późniejszej obsługi zadłużenia t.j. ustalaniu terminów odbioru spłacanych rat. Pożyczki udzielane w domu nie wymagają weryfikacji pożyczkobiorcy w BIK, ale konieczne jest przedstawienie potwierdzenia przychodów np. z tytułu pracy, emerytury, czy innych świadczeń.

Dla kogo pożyczka w domu klienta?

Pożyczka w domu klienta cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród osób starszych, które nie potrafią bądź nie chcą składać wniosku o pożyczkę przez Internet. Dodatkowo dzięki możliwości otrzymania gotówki od przedstawiciela to duże ułatwienie dla osób, które nie posiadają konta w banku. Z tego typu usług bardzo często korzystają osoby, które nie chcą podawać swoich danych przez Internet albo nie chcą weryfikować swojej tożsamości przez aplikację, lub przelewem weryfikacyjnym To także bardzo dobra możliwość uzyskania pożyczki dla osób zadłużonych. Jak wspomniano wcześniej, przedstawiciel udzielający kredytu w domu nie weryfikuje historii kredytowej pożyczkobiorcy.

Pożyczka w domu – jak szybko pieniądze?

Podczas korzystania z tzw. chwilówek udzielanych w domu dla wielu klientów liczy się czas. Chcą oni otrzymać pieniądze w jak najkrótszym czasie. W przypadku pożyczek udzielnych w domu pieniądze najczęściej przekazywane są w gotówce w dniu podpisania umowy. Warto jednak zaznaczyć, ze od zgłoszenia się do parabanku lub firmy pożyczkowej z chęcią zawarcia umowy do jej finalizacji może upłynąć nawet kilka dni. Zależne jest to od wolnych terminów u przedstawiciela, który będzie zajmował się naszą sprawą. Konieczne są także 2 spotkania z przedstawicielem; dopiero na drugim środki przekazywane są pożyczkobiorcy.

artykuł o: , , , , , , , , ,

3 Comments

Add yours →

  1. Jak dla mnie trochę strach brać tego typu zobowiązania. Nie dość, że parabanki są strasznie szemrane, to jeszcze pracownik wie, gdzie mieszkasz, jak masz w domu i co gdzie leży. BARDZO ryzykowne.

  2. No nie, o takich kwiatkach to jeszcze nie słyszałam. Do mnie na pewno żaden pośrednik pożyczkowy by nie dotarł. Pozdro z Bieszczadów!

  3. Bezpieczniej brać kasę w domu niż w jakichś placówkach, ale to od sprawdzonej osoby. Bałabym się wpuścić do domu kogoś, kto mógłby mnie oszukać i napaść. Jestem bardzo wrogo nastawiona do wpuszczania do domu obcych. Nigdy nie wiadomo, co człowiekowi do głowy przyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *