Alior Bank to jeden z popularniejszych banków w naszym kraju. Ma on ponad 2 mln klientów. To bank, który charakteryzuje się nowoczesną innowacją, za jego przykładem często podążają inne instytucje.
Kiedy powstał Alior Bank?
Po uzyskaniu zezwolenia od Komisji Nadzoru Finansowego bank został założony w 2008 roku przez włoską grupę Carlo Tassara. Właścicielem spółki jest Romain Zaleski, francuski finansista polskiego pochodzenia. Posiada jeden z największych majątków we Francji. Grupę Carlo Tassara w Polsce reprezentuje córka Romaina Zaleskiego – Helene Zaleski, pełni funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej.
Obecnie największym akcjonariuszem firmy jest PZU, zarządza 32% udziałami firmy. PZU, jest kontrolowane przez Skarb Państwa, co sprawia, że Alior Bank aktualnie jest związany w dużej mierze z polskim kapitałem.
Historia Alior Banku
Celem instytucji było połączenie tradycyjnej bankowości z nowoczesnymi rozwiązaniami. Już po trzech latach od otwarcia, Alior Bank był 3 największym bankiem w Polsce pod względem ilości placówek. Firma bankowa od samego początku rozwijała się technologicznie, W 2012 roku otworzyli oni wirtualny oddział zwany Alior Sync, byli pierwszym bankiem, który oferował bankowość internetową. Otrzymali nawet nagrodę w konkursie “Global Banking Innovation Awards” w kategorii przełomowe osiągnięcie. Spopularyzowali oni bankowość online, bez której dziś nie wyobrażamy sobie życia. W tym samym roku umożliwili klientom banku na wypełnianie wniosków o kredyt online, to było kolejne śmiałe posunięcie ze strony firmy. Nigdzie wcześniej nie można było wnioskować o kredyt online.
Ideą Alior Banku jest rozwój, dlatego w warszawskim Warsaw Spire Alior Bank otworzył się RBL_LAB, laboratorium, w którym pracowano nad ulepszaniem i wynajdowaniem nowych rozwiązań cyfrowych, które miałby usprawnić pracę bankowości. Bank badał między innymi technologie blockchain, doradztwo bankowe z pomocą sztucznej inteligencji.
Lista oddziałów Alior Banku na Śląsku
Alior Bank jest 3 największym bankiem w Polsce, na terenie Polski znajduje się ponad 800 placówek, na Śląsku oddziały możemy znaleźć:
W Katowicach
- ul. Marii i Lecha Kaczyńskich 7,
- ul. Mikołowska 50,
- ul. Warszawska 3.
W Gliwicach
- ul. Jagiellońska 4,
- ul. Zwycięstwa 24.
W Sosnowcu
- ul. Staszica 8B,
- ul. 3 Maja 28,
- ul. 3 Maja 21.
W Bytomiu
- ul. Jainty 22.
W Tarnowskich Górach
- ul. Krakowska 16.
W Zabrzu
- ul. Wolności 282.
W Chorzowie
- ul. Wolności 4.
W Tychach
- ul. Jana Pawła II 10.
W Dąbrowie Górniczej
- ul. Kościuszki 21.
W Rybniku
- ul. Jana III Sobieskiego 26.
W Jastrzębiu-Zdrój
- al. Józefa Piłsudskiego 25.
W Bielsku-Białej
- pl. Wolności 9.
Alior Bank słynie z nowoczesnych rozwiązań, teraz, żeby uniknąć kolejek w placówce, możemy umówić się wizytę w banku za pośrednictwem aplikacji mobilnej Booksy. Wybieramy konkretny oddział, cel wizyty i konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu nie musimy stać w kolejce, wystarczy, że przyjdziemy na umówioną godzinę.
andrzej
2 lutego 2023 — 11:43
Korzystam z usług Alior Banku i jestem bardzo zadowolony z tego banku. Chodzę do placówki w Chorzowie i zawsze wszystko i szybko udaje mi się tam załatwić.