Instytucje finansowe starają się jak najbardziej wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, zarówno obecnym jak i potencjalnym. Proponują oni coraz łatwiejsze i szybsze formy uzyskania pożyczki. Sprawdź jak otrzymać pożyczki z komornikiem na czek GIRO.

Jak otrzymać pożyczki z komornikiem?

Osoby, które w przeszłości lub aktualnie mają styczność z komornikiem, mają bardzo niewielkie szanse na otrzymanie kredytu bądź pożyczki w banku. Warto jednak pamiętać o istnieniu firm kredytowych i parabanków, czyli instytucji świadczących usługi bankowe, ale nie posiadające statusu banku. Udzielają one kredytów i pożyczek prawie każdemu, nawet osobom objętym postępowaniem komorniczym. W ich ofercie znajdują się pożyczki przez Internet, przez SMS, bądź bez weryfikowania wiarygodności kredytowej. Niektóre z nich umożliwiają także wzięcie pożyczki z komornikiem na czek GIRO.

Czym jest czek GIRO?

Czek GIRO jest jednym ze sposobów wypłacenia gotówki z pożyczki. Dzięki niemu możliwa jest wypłata pieniędzy na poczcie. Aby odebrać gotówkę, konieczne jest zabranie ze sobą kodu, który przychodzi SMS-em lub jest zapisany na kartce, dokumentu tożsamości oraz umowy kredytowej. Umowa ta powinna zostać wcześniej podpisana w obecności pracownika firmy kredytowej lub parabanku, bądź w obecności kuriera, w przypadku zawierania umowy na odległość. Możliwe jest także zweryfikowanie tożsamości podczas wypłaty gotówki.

Z czeków GIRO bardzo często korzystają osoby starsze, ponieważ umożliwiają one dysponowanie „żywą” gotówką i nie wymuszają zakładania konta bankowego w celu sfinalizowania pożyczki. Odbiór gotówki możliwy jest w każdej placówce Poczty Polskiej oraz Banku Pocztowego. Na realizację czeku mamy 5 dni od jego wystawienia.

Dodatkowo do zalet pożyczki z czekiem GIRO wiele osób zaliczy brak wglądu pożyczkodawcy w historię kredytową. Warto pamiętać, że pożyczka z komornikiem na czek GIRO to dodatkowe koszty, nie są one jednak wysokie – około 13 zł.

Jak i gdzie dostać czek GIRO?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, czek GIRO otrzymać można przy zaciąganiu pożyczki z komornikiem w firmie pożyczkowej lub parabanku. To bardzo łatwe. Aplikując o pożyczkę, należy wskazać opcję „wypłata czekiem GIRO”, jako forma wypłaty pożyczki. Resztę formularza należy wypełnić tak samo jak w przypadku wypłaty pożyczki na konto. Czeki GIRO wystawiane są m.in. w:

  • aasapolska.pl,
  • kredytok.pl,
  • supergrosz.pl,
  • vivus.pl,
  • wonga.pl.

Jak spłacać pożyczki z komornikiem na czek GIRO?

Pożyczkę z komornikiem na czek GIRO spłaca się tak samo jak inne pożyczki zaciągnięte w instytucjach parabankowych – u przedstawiciela lub przelewem. Warto jednak pamiętać o terminowej spłacie zobowiązań, ponieważ jakiekolwiek opóźnienia mogą grozić dodatkowym konwergencjom komorniczym. Warto zaznaczyć, że wiele firm pożyczkowych i parabanków umożliwia swoim klientom tzw. przedłużenie chwilówki, jak i konsolidację pożyczek, czyli skumulowanie rat wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jedną, dzięki czemu w bardzo wielu przypadkach kwota do zapłacenia miesięcznie staje się niższa niż po podsumowaniu wszystkich pojedynczych zobowiązań.

artykuł o: , , , , , , , , ,