Jak otrzymać pożyczki z komornikiem na czek GIRO?

Instytucje finansowe starają się jak najbardziej wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, zarówno obecnym jak i potencjalnym. Proponują oni coraz łatwiejsze i szybsze formy uzyskania pożyczki. Sprawdź jak otrzymać pożyczki z komornikiem na czek GIRO.

Jak otrzymać pożyczki z komornikiem?

Osoby, które w przeszłości lub aktualnie mają styczność z komornikiem, mają bardzo niewielkie szanse na otrzymanie kredytu bądź pożyczki w banku. Warto jednak pamiętać o istnieniu firm kredytowych i parabanków, czyli instytucji świadczących usługi bankowe, ale nie posiadające statusu banku. Udzielają one kredytów i pożyczek prawie każdemu, nawet osobom objętym postępowaniem komorniczym. W ich ofercie znajdują się pożyczki przez Internet, przez SMS, bądź bez weryfikowania wiarygodności kredytowej. Niektóre z nich umożliwiają także wzięcie pożyczki z komornikiem na czek GIRO.

Czym jest czek GIRO?

Czek GIRO jest jednym ze sposobów wypłacenia gotówki z pożyczki. Dzięki niemu możliwa jest wypłata pieniędzy na poczcie. Aby odebrać gotówkę, konieczne jest zabranie ze sobą kodu, który przychodzi SMS-em lub jest zapisany na kartce, dokumentu tożsamości oraz umowy kredytowej. Umowa ta powinna zostać wcześniej podpisana w obecności pracownika firmy kredytowej lub parabanku, bądź w obecności kuriera, w przypadku zawierania umowy na odległość. Możliwe jest także zweryfikowanie tożsamości podczas wypłaty gotówki.

Z czeków GIRO bardzo często korzystają osoby starsze, ponieważ umożliwiają one dysponowanie „żywą” gotówką i nie wymuszają zakładania konta bankowego w celu sfinalizowania pożyczki. Odbiór gotówki możliwy jest w każdej placówce Poczty Polskiej oraz Banku Pocztowego. Na realizację czeku mamy 5 dni od jego wystawienia.

Dodatkowo do zalet pożyczki z czekiem GIRO wiele osób zaliczy brak wglądu pożyczkodawcy w historię kredytową. Warto pamiętać, że pożyczka z komornikiem na czek GIRO to dodatkowe koszty, nie są one jednak wysokie – około 13 zł.

Jak i gdzie dostać czek GIRO?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, czek GIRO otrzymać można przy zaciąganiu pożyczki z komornikiem w firmie pożyczkowej lub parabanku. To bardzo łatwe. Aplikując o pożyczkę, należy wskazać opcję „wypłata czekiem GIRO”, jako forma wypłaty pożyczki. Resztę formularza należy wypełnić tak samo jak w przypadku wypłaty pożyczki na konto. Czeki GIRO wystawiane są m.in. w:

  • aasapolska.pl,
  • kredytok.pl,
  • supergrosz.pl,
  • vivus.pl,
  • wonga.pl.

Jak spłacać pożyczki z komornikiem na czek GIRO?

Pożyczkę z komornikiem na czek GIRO spłaca się tak samo jak inne pożyczki zaciągnięte w instytucjach parabankowych – u przedstawiciela lub przelewem. Warto jednak pamiętać o terminowej spłacie zobowiązań, ponieważ jakiekolwiek opóźnienia mogą grozić dodatkowym konwergencjom komorniczym. Warto zaznaczyć, że wiele firm pożyczkowych i parabanków umożliwia swoim klientom tzw. przedłużenie chwilówki, jak i konsolidację pożyczek, czyli skumulowanie rat wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jedną, dzięki czemu w bardzo wielu przypadkach kwota do zapłacenia miesięcznie staje się niższa niż po podsumowaniu wszystkich pojedynczych zobowiązań.

artykuł o: , , , , , , , , ,

1 Comment

Add yours →

  1. No jest to jakieś wyjście. Tylko czy aby na pewno dobre? Nie wiem… Skoro ma się już komornika, to jest sytuacja bardzo trudna. Czy warto ją pogarszać dla kilku stów? Mam wątpliwości…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *