Potrzebujesz pieniędzy? Chcesz skorzystać z możliwości finansowania, jakie oferuje bank? Do wyboru masz kredyt gotówkowy, kredyt odnawialny i kartę kredytową. Na czym polega każda z opcji?
- Kredyt gotówkowy – co to?
- Kredyt odnawialny – czy warto?
- Czy warto mieć kartę kredytową?
- Jak zdobyć szybko gotówkę w banku?
Kredyt gotówkowy – co to?
Kredyt gotówkowy to instrument finansowy, który jest najchętniej wybierany przez osoby, które potrzebują pieniędzy. Określany jest również jako kredyt konsumpcyjny. Dlaczego? Głównie z uwagi na to, że pozwala na pozyskanie pieniędzy na dowolny cel. Nie ma potrzeby informowania banku o tym, na co chce się przeznaczyć pozyskane w ten sposób pieniądze.
O kredyt gotówkowy najczęściej wnioskuje się online. Najlepiej wybrać bank, w którym ma się konto osobiste i to takie, na które wpływa wynagrodzenie. Wówczas wystarczy wejść, zalogować się do serwisu transakcyjnego, by złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.
Procedura przyznawania takiego kredytu bankowego jest prosta i szybka. Jednak warto wiedzieć, że jest to obecnie jeden z najdroższych produktów bankowych. Wśród kosztów znajduje się prowizja, odsetki. Czasami obniżone są, gdy klient zdecyduje się jeszcze na jakiś produkt bankowy.
Kredyt odnawialny – czy warto?
Kredyt odnawialny określany jest również jako linia kredytowa czy limit na koncie. Jest to sposób na to, by pozyskać dodatkowe pieniądze, gdy zachodzi taka potrzeba.
Aby móc skorzystać z kredytu odnawialnego, należy posiadać konto bankowe. To właśnie niejako na nim ma się linię kredytową. Wniosek o utworzenie takiego rachunku składać można w oddziałach banku lub online. Druga z opcji jest szybka i wygodna, a skuteczna.
Pieniądze z kredytu odnawialnego, tak jak z kredytu gotówkowego, można wydać na dowolny cel. Środki te są dostępne tak jak każde pieniądze zgromadzone na rachunku osobistym.
Czy warto mieć kartę kredytową?
Korzystnym cenowo rozwiązaniem jest karta kredytowa. Aby ją otrzymać, trzeba złożyć wniosek w banku. Tak jak w wielu przypadkach, tak i tutaj bank zbada zdolność kredytową. Jeśli analiza wniosku ma pozytywny finał, wówczas można liczyć na to, że pocztą przyjdzie karta i będzie można zacząć z niej korzystać. Jednak z uwagi na to, nie jest to najszybszy sposób na pozyskanie pieniędzy.
Karta kredytowa umożliwia płacenie bezgotówkowe kartą lub w internecie. Najczęściej wydawana jest na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Z kartą kredytową jest tak, że można nią operować wielokrotnie. Gdy wykorzysta się przyznany limit i częściowo go spłaci, dalej można wykorzystać środki.
Karta kredytowa wiąże się z kosztami takimi jak opłata za jej wydanie. Oczywiście od pożyczonych pieniędzy są liczone odsetki, ale nie od razu. W zasadzie możliwe jest korzystanie z karty kredytowej bez opłat. Jest bowiem czas bezodsetkowy. Od klientów, którzy dokonają całkowitej spłaty zadłużenia w jego czasie, bank nie pobiera sobie wynagrodzenia. Tutaj mowa o oprocentowaniu. Jednak banki często, jak dokona się określonej liczby płatności, znoszą także opłatę za kartę.
Spłacać kartę kredytową można w dowolnym momencie. Ważne jest jednak, by wpływ odpowiadał zadeklarowanej spłacie minimalnej. Tak więc karta kredytowa jest sposobem na to, by w zasadzie bez ponoszenia większych kosztów, zapewnić sobie dodatkową gotówkę, gdy zajdzie taka potrzeba.
Jak zdobyć szybko gotówkę w banku?
Jak widać – są sposoby na to, by zdobyć szybko gotówkę. Najłatwiej jest zawnioskować o kredyt gotówkowy, ale też on ma najgorsze warunki. Trzeba się przy nim liczyć z dość wysokimi kosztami: oprocentowaniem, prowizją.
Równie szybko można otrzymać gotówkę z kredytu odnawialnego, choć procedura może być bardziej skomplikowana. Koszty z reguły są porównywalne lub nawet niższe niż przy kredycie konsumenckim.
Najtańszą opcją na zdobycie gotówki jest karta kredytowa, ale ona wymaga odczekania kilku dni, aż przyjdzie pocztą. Jednak opłaca się czekać. Jest to zdecydowanie najbardziej elastyczny sposób na to, by mieć dodatkową gotówkę.
artykuł o: karta kredytowa, konto bankowe, kredyt, kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy online, kredyt konsumencki, kredyt konsumpcyjny, kredyt odnawialny, oprocentowanie, zdolność kredytowa