Kredyt gotówkowy z doradcą na Śląsku. Czy warto korzystać z pomocy doradcy przy kredycie gotówkowym?

Oferta kredytów, w tym gotówkowych, stale się powiększa, podobnie jak nasze potrzeby, na które może zabraknąć nam gotówki. Wprowadza to jednak niemałe zamieszanie na rynku i sprawia, że wybór odpowiedniego produktu może być trudny i czasochłonny. Sprawdzamy, czy zaciągając zobowiązanie w banku, pomoc doradcy jest wskazana, czy można poradzić sobie za pomocą darmowych narzędzi oraz własnej wiedzy.

Czy znalezienie i zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest trudne?

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych instrumentów kredytowych oferowanych przez banki. Jest to zobowiązanie, które udzielne jest na potrzeby konsumpcyjne kredytobiorcy. Mimo że we wniosku konieczne jest określenie celu, na jaki pozyskiwane są środki, banki nie weryfikują tego. Warto zaznaczyć, że udzielany jest on na stosunkowo niską kwotę oraz krótki czas w porównaniu z innymi kredytami. Zobowiązanie gotówkowe może być spłacane w ratach równych lub malejących, a odsetki obliczane mogą być na podstawie stałej lub zmiennej stopy procentowej. Wybrać można także różne formy zabezpieczenia kredytu, jak i z nich zrezygnować. Na podstawie powyższych informacji łatwo zauważyć, że kredytobiorca musi podjąć wiele ważnych decyzji podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy, dlatego pomoc doradcy może być niezbędna, by spośród wszystkich tych możliwości wybrać najkorzystniejszy. W internecie znaleźć można niezwykle przydatne rankingi ofert bankowych, bez wątpienia mogą być one pomocne przy pierwszej selekcji aktualnych propozycji banków. Kredyt gotówkowy wybrany przez Bankier to doskonała propozycja dla każdego. Należy jednak podkreślić, że ostateczne warunki udzielania zobowiązań bardzo często uzależnione są od indywidualnych cech kredytobiorcy.

W kwestii formalności związanych z aplikowaniem o kredyt gotówkowy, warto zaznaczyć, że nie są one skomplikowane. Banki zazwyczaj wymagają:

  • pełnoletności,
  • pełnej zdolności do podejmowania czynności prawnych,
  • udokumentowanego stałego źródła dochodu,
  • zdolności kredytowej.

W czym może pomóc doradca kredytowy na Śląsku?

Doradca kredytowy jest wykształconą w zakresie ekonomii osobą, która posiada rzetelną wiedzę na temat finansów, zwłaszcza wszelkiego rodzaju kredytów. Działa on niezależnie od banków, dlatego zazwyczaj kredytobiorcy obdarzają go większym zaufaniem niż pośredników finansowych współpracujących z daną instytucją. Praca doradcy kredytowego obejmuje wiele aspektów związanych z zaciąganiem zobowiązania. Przede wszystkim po zbadaniu sytuacji finansowej, potrzeb oraz preferencji kredytobiorcy lub kredytobiorców znajduje i przedstawia najlepsze jego zdaniem oferty, które będą nie tylko odpowiadać wymaganiom, ale i są okazyjne oraz możliwe do uzyskania. W wielu przypadkach odmowna decyzja w jednej czy dwóch instytucjach nie oznacza, że uzyskanie kredytu jest niemożliwe. Doradca pomoże także rozwiązać dylematy związane ze wspomnianymi wcześniej oprocentowaniem, ratami czy ubezpieczeniem. Wykwalifikowana osoba wie także, czy i ewentualnie jak można negocjować warunki udzielenia konkretnego zobowiązania. Pomaga również wypełnić wnioski oraz zebrać niezbędną dokumentację, która wymagana jest przez banki. Warto zaznaczyć, że zakres współpracy z doradcą kredytowym jest ustalany indywidualnie dla każdego klienta, by mógł on skorzystać z takiej pomocy, jaka jest mu aktualnie potrzebna.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Pomoc doradcy kredytowego i jego wsparcie na każdym etapie zaciągania zobowiązania jest niezbędne dla wielu osób. Daje ona pewność, że podjęte decyzje są trafne i nie będą generowały w przyszłości problemów finansowych czy z prawem. Warto zaznaczyć, że to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie znają się na ekonomii, finansach oraz bankowości. Wybór właściwego kredytu, nawet przy pomocy dostępnych w sieci narzędzi może być dla niektórych dość czasochłonny i problematyczny. Jest to także bardzo dobra pomoc dla osób, które nie posiadają doskonałej wiarygodności kredytowej – doradca może doradzić, do jakich instytucji warto się udać lub w jaki sposób poprawić zdolność w krótkim czasie. Na pomoc profesjonalisty bardzo często decydują się także osoby, które nie mają czasu na żmudne poszukiwania najlepszych ofert, jak i te, które potrzebują uzyskać w krótkim terminie pieniądze, korzystając z okazyjnych warunków. Doradca, znając rynek, z powodzeniem wskaże najbardziej atrakcyjne propozycje, jak i aktualnie obowiązujące intratne promocje bankowe dla kredytobiorców.

3 Comments

Add yours →

  1. Moja znajoma korzysta z pomocy doradcy kredytowego i sobie chwali. Ja sama uważam, że jest to strata pieniędzy, bo po to są właśnie różnego rodzaju rankingi, gdzie możemy sobie sami sprawdzić pewne rzeczy. No ale wiele osób woli pośredników, i tak też jest ok, ich wybór.

  2. A właśnie, ze nie jest to strata pieniędzy. Jeśli nie korzystamy z usług własnego doradcy, „premię” za to, że wzięliśmy kredyt w banku, otrzyma po prostu pracownik banku, który będzie się zajmował naszą sprawą. Koszty związane z pomocą doradcy kredytowego są wliczane w cenę kredytu, która nie zmniejsza się, jeśli rezygnujemy z własnego doradcy. Sprawdzałam na własnym przykładzie oraz znajomych.

  3. Strata pieniędzy? Ja myślałam że pomoc doradcy finansowego jest darmowa i to bank im wypłaca prowizje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *