Kredyty i pożyczki to teraz produkty łatwo dostępne. Wiele z nich można otrzymać nawet nie wychodząc z domu. Stąd taka popularność pożyczek online. Wypełniając formularz w Internecie pieniądze można mieć jeszcze tego samego dnia na koncie. Jak więc szukać pożyczek i kredytów z dostawą do domu? Które firmy pożyczkowe oferują je na Śląsku?

Kredyt w domu – co trzeba wiedzieć?

W przypadku kredytów, czyli produktów bankowych, możliwe jest głównie otrzymanie ich przez Internet. Chodzi o kredyty gotówkowe, szczególnie te na mniejsze kwoty i stosunkowo niedługi okres kredytowania. Wnioskować o nie można online. Przeważnie wystarczy wypełnić wniosek kredytowy, w którym podaje się dane osobiste i o zarobkach, pracy, wydatkach itp. Następnie przeprowadzany jest proces weryfikacji danych. Może on odbyć się np. przez przelew weryfikacyjny lub przez rozmowę telefoniczną. Pieniądze w tym przypadku zostają przelane na konto jeszcze tego samego lub następnego dnia w zależności od księgowań przelewów w bankach.

Pożyczki w domu klienta – kto może skorzystać?

Pożyczki do domu mogą wybrać osoby, które nie posiadają własnego konta osobistego w banku lub nie chcą, by taka transakcja była odnotowywana na ich rachunku. Dotyczy to głównie osób, których konto zajęte jest przez komornika. O takie pożyczki również można wnioskować online. Popularne są także pożyczki na telefon. Umowę natomiast podpisuje się w domu, a zaraz po tym otrzymuje się pieniądze. Nie trzeba więc opuszczać mieszkania, by otrzymać potrzebną gotówkę.

Jak szukać pożyczek do domu?

Pożyczek z dostawą do domu najlepiej szukać przez Internet. Warto skorzystać z porównywarek lub rankingów pożyczek na dowód, co z pewnością przyspieszy proces szukania najlepszego produktu. Podczas poszukiwań należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaka może być maksymalna kwota pożyczki, jak długi jest okres kredytowania, jaka jest wysokość RRSO, jakie są koszty udzielenia pożyczki w domu klienta i jakie są ewentualne skutki nieterminowej spłaty zobowiązania. Należy być świadomym tego, że koszty udzielenia pożyczki z dojazdem do domu klienta mogą być wyższe nawet o kilkadziesiąt procent.

Firmy pożyczkowe na Śląsku

Istnieje wiele firm pożyczkowych, które swoje usługi świadczą na terenie całej Polski. Nie ma bowiem znaczenia skąd się wnioskuje, jeśli jest to pożyczka online. W przypadku pożyczek z dostawą do klienta, wiele firm ma swoje siedziby właśnie na Śląsku. Tak jest w przypadku Profi Credit, Provident czy Rapida. Co ważne, wybierając taką pożyczkę na dowód z dostawą, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaka firma ją oferuje. Jeśli już nie ma innej możliwości i konieczne jest skorzystanie z takiego wysoko oprocentowanego produktu finansowego, lepiej zdecydować się na większą firmę. Istnieje bowiem wiele ogłoszeń o pożyczkach, wciąż powstają nowe firmy. Chcąc upewnić się, że dana firma pożyczkowa działa zgodnie z prawem, warto sprawdzić, czy jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych.

artykuł o: , , , , , , , , ,