Na co uważać, zaciągając pożyczki w domu klienta na Śląsku?

Pożyczki zaciągane w instytucjach pozabankowych są jednym z bardziej niebezpiecznych sposobów pozyskiwania gotówki. Mimo to wielu Polaków bardzo chętnie z nich korzysta. Warto wiedzieć, na co uważać, zaciągając pożyczki w domu klienta na Śląsku, by uniknąć konsekwencji finansowych, jak i prawnych.

Na czym polega zaciągnięcie pożyczki w domu klienta?

Pożyczka udzielana w domu klienta na Śląsku polega na uzyskaniu gotówki bez konieczności wychodzenia z domu. Poprzez stronę internetową instytucji finansowej lub telefonicznie należy ustalić termin spotkania z przedstawicielem. Przyjeżdża on do domu klienta, by przeprowadzić wywiad z potencjalnym pożyczkobiorcą i ocenić jego wiarygodność kredytową. Drugie spotkanie związane jest z podpisaniem umowy oraz przekazaniu pożyczki; dokonywane jest to w gotówce. Istnieje możliwość wyboru formy spłacania rat – na konto bankowe firmy pożyczkowej lub parabanku bądź bezpośrednio u przedstawiciela, który będzie przyjeżdżać do domu klienta, by odebrać należność w określonych w umowie terminach.

Na co uważać, zaciągając pożyczki w domu klienta na Śląsku?

Zaciąganie pożyczki w domu klienta wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Decydując się na skorzystanie z usług mało znanej instytucji, warto dokładnie przejrzeć jej stronę internetową oraz poczytać opinie na jej temat. Bardzo często pod „płaszczykiem” działalności pożyczkowej działają firmy pozyskujące dane osobowe. Warto także wiedzieć kogo wpuszczamy do domu, by móc ustrzec się przed złodziejami.

Kolejnymi kwestiami, które warto poruszyć, ostrzegając, na co uważać, zaciągając pożyczki w domu klienta na Śląsku, są koszty. Należy podkreślić, że parabanki i firmy kredytowe bardzo często naliczają wysoką opłatę za obsługę kredytobiorcy w jego domu. Warto także zapoznać się z opłatami dodatkowymi np. za niespłacenie raty w terminie, bądź nieskuteczną próbę wizyty przedstawiciela w Twoim domu. Dodatkowo oprocentowanie pożyczki może być wyższe niż oferowane dla pożyczek online. Należy pamiętać, że przedstawiciel chce sprzedać produkt, jakim jest pożyczka – używając różnych trików i chwytów retorycznych, może spróbować przekonać Cię do wzięcia pożyczki, której warunki nie do końca Ci odpowiadają, a Tobie w bezpośrednim kontakcie z nim może być trudno odmówić.

Jakie są plusy pożyczki udzielnej w domu klienta?

Mimo wszelkich ostrzeżeń dotyczących pożyczek udzielanych w domu klienta warto pamiętać, że takie rozwiązanie ma także wiele plusów. Pierwszym z nim jest możliwość załatwienia formalności otrzymania środków bez posiadania dostępu do Internetu oraz konta bankowego. Cała obsługa zadłużenia może być przeprowadzona osobiście. To bardzo duża zaleta zwłaszcza wśród pożyczkobiorców w podeszłym wieku. Ponadto ten sposób przekazywania pieniędzy cieszy się dużym uznaniem osób, których konta bankowe zostały zajęte przez komornika. Dodatkowo podczas udzielania kredytów w tej sposób firmy świadczące usługi finansowe nie sprawdzają szczegółowo historii pożyczkobiorcy w BIK, BIG oraz KRD, dlatego pieniądze mogą otrzymać osoby zadłużone w innych instytucjach. Ponadto taki sposób zawierania zobowiązań zmniejsza ryzyko „wypłynięcia” danych w porównaniu z zawieraniem umów przez Internet, a co za tym idzie późniejszych wyłudzeń finansowych.

artykuł o: , , , , , , , , ,

1 Comment

Add yours →

  1. NO może być to korzystne jeśli chcemy wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu. Pożyczki z kurierem mogą się przy tym chować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *