Na jakie promocje bankowe polować w 2022?

Każdy z nas lubi promocje. Jeśli dotyczą one kwestii bankowych, korzyść jest podwójna – dostajemy bowiem niedrogi produkt finansowy i dodatkowy bonus, na przykład w postaci premii. Bankowe oferty specjalne zmieniają się jak w kalejdoskopie, dlatego też warto śledzić wszystkie rankingi dostępne w sieci. Poniżej przedstawiamy najlepsze promocje na 2022 rok.

Na czym polegają promocje bankowe?

Zanim jednak przejdziemy do opisywania poszczególnych ofert, jakie prezentują banki na rok 2022, warto najpierw nieco dokładniej opisać, na czym polegają promocje bankowe. Każdy bank ma w swojej ofercie co najmniej kilka produktów. Banków jest coraz więcej, a walka o klienta trwa, dlatego też wiele placówek wraz z ofertą różnych produktów proponuje także ciekawe premie czy bonusy. Zależnie od konkretnej propozycji, warunki przyznawania premii mogą być różne. W przypadku kont bankowych często wymogiem jest odpowiednia długość posiadania konta i faktyczne jego używanie (na przykład poprzez robienie przelewów na określoną kwotę), natomiast w przypadku karty kredytowej ważny będzie odpowiedni limit pieniężny i zrobienie miesięcznie zakupów za wskazaną sumę. Tak naprawdę jednak każda oferta specjalna proponowana jest na innych warunkach. Nieco dokładniej promocje bankowe agreguje serwis Zgarnijpremie.pl, gdzie możesz na bieżąco aktualizować swoją wiedzę. Warto polować na nie cały rok – nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się najlepsza oferta.

Najlepsze promocje kont osobistych w 2022

Konta osobiste to najczęściej wybierany produkt bankowy. Takie konto posiada dzisiaj niemal każdy, wiele osób zakłada także drugie konto bankowe, aby trzymać na nim oszczędności lub mocniej uporządkować finanse. Promocje bankowe dotyczą założenia nowego konta osobistego, które można mieć niezależnie od ilości poprzednich rachunków. Bardzo często wraz z otwarciem nowego konta, klientowi oferowana jest premia pieniężna.

Ciekawe premie i bonusy w roku 2022 oferowane są na czas miesiąca lub dwóch, niektóre z nich są później przedłużane. Wśród najatrakcyjniejszych ofert warto wymienić promocję banku Santander, który wraz z kontem osobistym (Konto Jakie Chcę) oferuje do 350 złotych premii plus 100 złotych na zakupy do Biedronki. Bonus rozdzielony jest na 300 złotych za założenie rachunku i aktywność, oraz 50 złotych za polecenie kolejnej osoby. 100 złotych na zakupy w Biedronce jest natomiast przyznawane w formie kodu. Akcja trwa do 28 lutego 2022. Ciekawe bonusy oferuje także Alior Bank i Konto Jakże Osobiste, które proponuje klientom do 300 złotych premii podzielone na raty 6-miesięczne, a dodatkowo 2 procent na koncie oszczędnościowym i 1 procent zwrotu za pomocą karty w telefonie. Promocja jest aktywna do końca lutego. Nieco dłużej potrwa specjalna oferta konta osobistego w Millennium Banku. Tutaj, zakładając Konto 360° do końca marca, możesz, będąc jego aktywnym użytkownikiem, dostać łącznie 360 złotych premii.

Atrakcyjne promocje kart kredytowych w 2022

Karty kredytowe to kolejny produkt, który oferowany jest przez banki w atrakcyjnych odsłonach. W przypadku kart kredytowych istnieje wiele różnego rodzaju promocji, które trwają dość długo, jednak zdarzają się także bardzo ciekawe oferty sezonowe. W 2022 warto mieć na uwadze przede wszystkim trzy akcje promocyjne. Pierwsza z nich to propozycja banku Citi handlowy, który wraz z kartą Citi Simplicity oferuje voucher na zakupy w Biedronce oraz prostą aktywność przez 3 miesiące. Trwa do 15 kwietnia. Inną wartą rozwagi promocją jest oferta Santander Consumer Banku i karty Visa Comfort. Użytkownik może otrzymać 200 złotych premii w gotówce – warunkiem jest założenie karty do 18 marca i wskazana w regulaminie aktywność. Trzecim rozwiązaniem jest oferowana przez BNP Paribas karta mamBONUS, którą założyć należy do końca marca. W ramach promocji aktywny użytkownik otrzymuje 300 złotych do wykorzystania na Allegro.

Promocje kont oszczędnościowych w 2022

Spośród różnych propozycji banku możemy rozróżnić także lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. I choć obecnie konta oszczędnościowe straciły nieco na popularności, to banki nadal proponują sporo dość ciekawych promocji. W tym przypadku niekoniecznie bonusem będą jednak premie, a samo oprocentowanie czy warunki danej lokaty lub konta oszczędnościowego. Jeśli chodzi o rachunki oszczędnościowe, warto przyjrzeć się ofercie banku Pekao, który oferuje oprocentowanie 2,5 procent i miesięczną kapitalizację odsetek, a także Getin Banku, gdzie możemy założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,7 procent.

3 Comments

Add yours →

  1. Teraz się w końcu pojawiły promocje na lokaty. Stopy poszły w górę, to i na tym da się coś zarobić. Myślę więc, że lepiej kuć żelazo, póki gorące i stawiać właśnie na promocje na karty kredytowe.

  2. Ej, super te promki. Do końca lutego może nie uda mi się załapać, ale podobają mi się też te dotyczące kart kredytowych, zwłaszcza że od kwietnia szykują się w mojej firmie wyższe pensje, więc wreszcie będą mogła poszaleć:).

  3. No mam nadzieję, że w końcu wzrośnie oprocentowanie na kontach oszczędnościowych i lokatach, bo póki co widze tylko wzrost rat kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *