Pożyczki w domu klienta na Śląsku, czy bezpieczne, które popularne?

Szybkie pożyczki już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, przez co rynek firm pozabankowych bardzo się rozwinął. Obecnie można znaleźć co najmniej kilka ich rodzajów i choć najczęściej do czynienia mamy z pożyczkami udzielanymi online oraz bezpośrednio w placówce firmy, można spotkać jeszcze i takie, które dostarczane są do domu klienta. Jak to działa? Czy jest bezpieczne? Jakie firmy pożyczkowe na Śląsku je udzielają?

Czy pożyczki w domu klienta są często spotykane?

W obecnych czasach raczej nie, zwłaszcza że teraz zdecydowana większość klientów woli w tym celu korzystać z internetu, albo w ostateczności pójść osobiście do firmy pożyczkowej i załatwić sprawę. Oferty pożyczkowe z wizytą w domu klienta nie są taką oczywistością i raczej skierowane są do specyficznej grupy odbiorców, którą najczęściej są osoby starsze. Zazwyczaj są to osoby bardziej ograniczone pod względem możliwości, to znaczy, że albo nie potrafią korzystać z internetu, albo mają na tyle duże problemy z poruszaniem, że nie są w stanie udać się do najbliższej siedziby firmy pożyczkowej.

Pożyczki w domu klienta – jak to działa?

W celu uzyskania pożyczki w domu najczęściej w pierwszej kolejności dzwoni się na infolinię firmy, z której usług chcemy skorzystać i która posiada ofertę pożyczki domowej. Przez telefon podaje się podstawowe dane, jak imię i nazwisko, adres oraz wyjaśnia się swoje oczekiwania. Następnie konsultant wysyła odpowiedniego pracownika, wraz z dokumentami, który jednocześnie przedstawia różne oferty, a także służy radą i jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeżeli decydujemy się na wzięcie pożyczki, wystarczy podpisać odpowiednie papiery, a pieniądze są dostarczane do rąk własnych.

Najczęściej wystarcza tutaj jedna wizyta, podczas której ustala się wszystkie szczegóły zaciąganej pożyczki. Klient od razu dowiaduje się, jak wyglądać będzie plan spłaty i ile będzie go to kosztować.

Jak wygląda spłata pożyczki do domu klienta?

Spłata pożyczki w ofercie domowej wygląda tak samo, jak podpisanie umowy. Na spotkaniu ustala się plan spłaty, a tym samym kolejne wizyty konsultanta firmy pożyczkowej, który osobiście będzie odbierał kolejne raty. Nie ma tu mowy o przelewach, ale o wymianie gotówki z ręki do ręki. Przedstawiciel firmy daje konkretną kwotę bezpośrednio klientowi, a ten w tej samej formie je oddaje.

Czy pożyczki do domu klienta są bezpieczne?

Wiele tak naprawdę będzie zależało od firmy, z której się pożycza. Rynek finansowy jest pod tym względem bardzo bogaty i co więcej, podobnych ofert pojawia się coraz więcej. Obok instytucji, które działają od wielu lat, pojawiają się także i te całkiem nowe i jeszcze niesprawdzone. Poza ty, z racji tego, że pożyczki do domu klienta są przeważnie kierowane do osób starszych, pojawia się przez to kolejne zagrożenie. Nie od dziś wiadome jest, że seniorzy stanowią grupę wysokiego ryzyka, ponieważ łatwo ulegają namowom, a przez to są częstymi ofiarami oszustów. Z tego też względu należy bardzo uważać, decydując się na taką formę zapożyczenia.

Jakie firmy na Śląsku udzielają pożyczek do domu?

W województwie śląskim nie brakuje firm, które udzielają pożyczek do domu klientów i najczęściej są to firmy o działaniu bardziej lokalnym, ale można znaleźć także kilka bardziej znanych instytucji. Wymienić tu warto choćby firmę Bocian Pożyczki, Monedo Now, Eden Finance, Provident. Oczywiście to tylko kilka przykładów, jednak w przeważającej większości, pożyczki domowe oferują albo bardzo małe firmy, albo osoby prywatne, co może też budzić pewne wątpliwości.

artykuł o: , , , , , , , , ,

2 Comments

Add yours →

  1. Mi się to wydaje skrajnie nieodpowiedzialne, nie wyobrażam sobie wpuścić do domu obcego człowieka z jakieś szemranej firmy. Ludzie muszą być w wielkiej desperacji, że to robią….

  2. Jak dla mnie pożyczki w domu klienta to zły pomysł… Nie ma pewności co to za ludzie, a tym bardziej, jak ktoś mieszka samemu. Niebezpieczne i niepotrzebne komplikacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *