Pożyczki w domu klienta na Śląsku – korzyści i zagrożenia

Szybkie pożyczki udzielne prawie każdemu stanowią filar działalności wielu pozabankowych instytucji świadczących usługi finansowe – firm pożyczkowych i parabanków. Aby móc jeszcze lepiej dotrzeć do swoich klientów oferują pożyczki w domu klienta na Śląsku. Korzyści i zagrożenia płynące z tego sposobu pozyskania pieniędzy to kwestie, na których skupimy się w tym artykule.

Jak działają pożyczki w domu klienta na Śląsku?

Pożyczki udzielane w domu klienta cieszą bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród osób starszych. Zawarcie umowy pożyczkowej, otrzymanie pieniędzy, jak i późniejsze spłacanie rat ma miejsce w domu klienta. Przypisany do niego przedstawiciel zajmuje się cały procesem pożyczkowym. Dodatkowo istnieje możliwość osobistego wyjaśnienia niezrozumiałych kwestii zapisanych w umowie. Aby umówić się z konsultantem, można skorzystać ze specjalnego formularza dostępnego na stronie instytucji finansowej lub zadzwonić do niej. Warto zwrócić uwagę na renomę firmy, do której się zgłaszamy. Wiele z nich, zwłaszcza mało znanych, zajmuje się jedynie pozyskiwaniem danych lub udziela pożyczki na bardzo wysokie oprocentowanie.

Pożyczki w domu klienta na Śląsku – korzyści

Wśród korzyści płynących z udzielania pożyczek w domu klienta bardzo wiele osób wymienia możliwość porozmawiania z prawdziwą osobą, w przeciwieństwie do w pełni zautomatyzowanych pożyczek udzielanych przez Internet. Cały proces jest bardziej „ludzki”, mniej anonimowy. Dodatkowo forma ta zapewnia bezpieczeństwo danych osobowych. Aktualnie dość rzadko zdarzają się wycieki baz danych, jednak należy mieć to na uwadze, decydując się na podawanie informacji o sobie w sieci. Taka forma udzielenia pożyczki jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają konta w banku, lub gdy zostało ono zajęte w postępowaniu komorniczym. Kolejnym dużym plusem jest niski procent odmowy udzielenia pożyczki. Nie wymaga ona weryfikowania historii kredytowej w BIK, dlatego może być udzielona osobom o niższej zdolności kredytowej. Pożyczki udzielane w domu cechuje minimum formalności.

Jakie są wady pożyczek w domu klienta?

Pożyczka w domu klienta na Śląsku brzmi jak świetna oferta. Warto jednak pamiętać, że istnieją pewne haczki. Pierwszym z nich jest bardzo wysoka cena tego typu finansowania. Wynika to z konieczności zatrudnienia przez firmę osoby, którą zajmie się fizyczną obsługą zobowiązania. Ponadto decydując się na spłatę rat zobowiązania w domu, należy przebywać tam w terminie spłaty raty określonym w umowie. Nieobecność podczas wizyty przedstawiciela może być związana z finansowymi konsekwencjami. Ponadto wybierając taką formę pożyczki, należy pamiętać, że czas jej udzielenia będzie znacznie wydłużony w porównaniu z załatwieniem formalności przez Internet. Konieczne są 2 wizyty przedstawiciela w naszym domu, by otrzymać gotówkę. Pierwsza polega na przeprowadzeniu wywiadu z wnioskodawcą, a druga na podpisaniu umowy oraz wręczeniu pieniędzy. Korzystając z usług mało znanej firmy, warto zachować szczególne środki ostrożności. Wiele z nich pod przykrywką działalności parabankowej trudni się pozyskiwaniem danych osobowych. Dodatkowo warto dokładnie przeczytać umowę – oprocentowanie oferowane przez parabanki może być bardzo wysokie.

artykuł o: , , , , , , , , ,

1 Comment

Add yours →

  1. Ja bym się bał taki kredyt zaciągnąć, straszna desperacja…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *