Czy kredyt z komornikiem jest możliwy? Gdzie mogą szukać wsparcia finansowego osoby zadłużone? Przedstawiamy listę firm pozabankowych, które udzielają pożyczek z komornikiem. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać taką pomoc.

Pożyczki z komornikiem

Wbrew powszechnej opinii zajęcie komornicze nie wyklucza otrzymania pożyczki, kredyt z komornikiem jest możliwy, ale nie w bankach (kredytblog.pl). Tam kredytobiorca musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową i być w stanie spłacać w terminie wszystkie zobowiązania. Zupełnie inaczej wygląda to w firmach pożyczkowych, gdzie osoba ubiegająca się o pożyczkę zazwyczaj nie jest aż tak dokładnie sprawdzana. Bywa, że pożyczki udzielane są jedynie na dowód, bez żadnych dodatkowych zaświadczeń.

Na rynku jest mnóstwo firm, które udzielają chwilówek z komornikiem. Zatem gdzie osoby zadłużone mogą szukać wsparcia finansowego? W których firmach pozabankowych znajdziemy oferty pożyczek z komornikiem?

Gdzie po kredyt z zajęciem komorniczym?

Wśród pozabankowych instytucji finansowych, które udzielają takich pożyczek, znajdziemy firmy takie jak:

  • Profi Credit,
  • Motopożyczka,
  • Speed Cash,
  • Rapida Money,
  • Autokapitał.

Jednak warto zaznaczyć, że nie wszyscy mają szansę na taką pożyczkę. To czy pożyczkobiorca otrzyma pomoc od firmy, zależy od wielu czynników. Bardzo istotna jest wysokość i rodzaj zadłużenia, jakie posiada. Największą szansę mają osoby, których długi komornicze nie przekraczają 2000 złotych. A jakie są inne wymagania stawiane takim pożyczkobiorcom? Kto ma szansę na otrzymanie pożyczki z komornikiem?

Pożyczka z komornikiem – jak dostać?

Oprócz kwoty i rodzaju zadłużenia istotne są także inne czynniki, między innymi to, czy osoba wnioskująca o taką pożyczkę posiada stałe wynagrodzenie. Powinna się ona także legitymować ważnym dowodem osobistym oraz posiadać zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu i jakiś majątek, który może stanowić zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej. Wspomnianym majątkiem może być nieruchomość, ale także nowszy samochód. Ponadto w niektórych firmach, zamiast zastawu wystarczy mieć poręczyciela.

A jak wnioskować o pożyczkę z komornikiem? Zazwyczaj można to zrobić przez internet, co zajmuje zaledwie parę minut. Wystarczy wypełnić formularz, podać interesujące nas parametry pożyczki, załączyć odpowiednie dokumenty i potwierdzić swoją tożsamość.

Pożyczki na czek GIRO

W przypadku zajęcia komorniczego otrzymanie wsparcia finansowego jest jeszcze trudniejsze, ponieważ wszelkie informacje o prowadzonej egzekucji komorniczej są widoczne w bazach BIK i BIG. Dlatego jeśli masz komornika, a z jakiegoś względu pilnie potrzebujesz dodatkowej gotówki, możesz wnioskować o pożyczkę z komornikiem na czek GIRO. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której wpłacone na twoje konto środki, od razu zostaną zabrane na poczet spłaty zaległego zadłużenia. Jednak musisz pamiętać, że takie rozwiązanie jest bardzo ryzykowne i możesz przez to wpaść w jeszcze większe długi.

artykuł o: , , , , , , , , ,